990 ден

SKU: CDP WR 2018 Категории: ,

БЕЛА
13,5% Vol, 0,75 л
Берба 2018 година
Регион Португалија, Douro DOC
Сорти на грозје Malvasia Fina, Rabigato, Gouveio, Viosinho

Производство на вино Мала пеликуларна мацерација на ладна температура,
проследено со притискање и делумно намалување .
Ферментација на 15 16º C
Зреење  Дел од серијата е направена на лесно препечен француски и
Американски дабови буриња околу 12 месеци
Флаширање јануари 2019 година
Информации за пакувањето 6 шишиња
Производство 10.000 шишиња
Забелешки за дегустација Светла лимонска боја. Арома на зрели тропски ноти. Овошна, конзистентна, избалансирана и извонредна киселост
Спарување, масна риба, бел дивеч, школки и морски плодови

Дополнителни Информации

Тежина 0.75 kg
% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Сорта:
Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *