BAGLIO DI PIANETTO, SALICI, 2001

1,230.00 ден

Out of stock

Категории: ,

Длабоко рубинова боја, со отсјај на гранат. Буке со ароми на вишни и сливи, зачинетост на каранфилчиња и зачини; секој од нив дава посебно балсамично мирисна сензација. Вкус со полна структура, топол, урамнотежен, хармоничен. Типичен сицилијанец со иновативен, но комплициран карактер.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта

Мерло, Неро Д'Авола, Петит Вердо

Странски Винарии

Baglio Di Pianetto

Земја

Италија

Регион

Sicily

Стил

Богато и Полно (Црвено)

Берба

2001

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први што ќе го прегледате “BAGLIO DI PIANETTO, SALICI, 2001”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *