BAGLIO DI PIANETTO, SHYMER 2006, 1.5 L

1,650.00 ден

Out of stock

Категории: ,

Ова вино има интензивно црвена боја и интензивен мирис. Вино со фин квалитет. Во вкусот се чувствува прво нота на цреша и ванила, измешани со типични ориентални ароми на сортата Сира. Меко, добро упамнотежено вино, интензивно, солидно, со бавен завршеток. Ова вино е со добро тело, хармонично ги представува различните сорти грозје од кои е создадено.
Мешавина: Syrah 50% – Merlot 50%.

Виното е запакувано во дрвена кутија.

Дополнителни Информации

Тежина 1.5 kg
Сорта

Мерло, Шираз

Странски Винарии

Baglio Di Pianetto

Земја

Италија

Регион

Sicily

Стил

Богато и Полно (Црвено)

Берба

2006

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први што ќе го прегледате “BAGLIO DI PIANETTO, SHYMER 2006, 1.5 L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *