BAGLIO DI PIANETTO, SHYMER, 2006

570.00 ден

Out of stock

Categories: ,

(MK)  Ова вино има интензивно црвена боја и интензивен мирис. Вино со фин квалитет. Во вкусот се чувствува прво нота на цреша и ванила, измешани со типични ориентални ароми на сортата Сира. Меко, добро упамнотежено вино, интензивно, солидно, со бавен завршеток. Ова вино е со добро тело, хармонично ги представува различните сорти грозје од кои е создадено.

Мешавина: Syrah 50% – Merlot 50%.

Additional information

Weight 1 kg
Variety

Merlot, Shiraz

Foreign Wineries

Baglio Di Pianetto

Country

Italy

Region

Sicily

Style

Rich & Thick (Red)

Vintage

2006

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “BAGLIO DI PIANETTO, SHYMER, 2006”

Your email address will not be published. Required fields are marked *