BIO, TERRE FRANCESCANE, 250ml

380 ден

Категорија:

БИО 100%  Италијанско Органско ладно цедено маслиново масло добиено со селекција на најдобрите органски маслинки и сертифицирано од контролното тело на CCPB.

Нето тежина: 250ml
Состојки: ладно цедено маслиново масло, ладна екстракција, сертифицирано органско
Потекло: Италија – 100% Италијански од маслинки одгледувани и мелени во Италија
Чување: да се чува на ладно и темно место
Сорта: Leccino, Frantoio, Peranzana и други
Употреба: ова масло е совршено за зачинување на црвени меса, салати, паста и печен зеленчук

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BIO, TERRE FRANCESCANE, 250ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *