BOVIN, CABERNET SAUVIGNON 2019, 0.75L

540 ден

SKU: БОВИН КАБЕ.СОВИЊ Категории: ,

Ова вино од БОВИН, е квалитетно црвено вино со сјајна, рубин црвена боја. Каберне Совињон е високо-ароматично вино богато со хербални ноти, присуство на рибизла и цреши.

Ова вино е добар придржник на трпеза со дивеч, свинско, јагнешко, скара и е одлично со тврди сирења. Се препорачува да се сервира на температура од 15-17°C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Македонски винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, CABERNET SAUVIGNON 2019, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *