BOVIN, CHARDONNAY 2019 0.75L

540 ден

SKU: БОВИН ШАРДОНЕ Категории: , ,

Шардонето од Бовин е квалитетно суво бело вино со жолтеникаво-зелена нијанса. Тоа е вино со комплексна арома типична за сортата, со нагласена арома на тропско овошје – ананас, банана, цитруси но исто така и диња и јаболко. Вкусот трае долго, и е мек, балансиран и свеж. Одличен придружник е на зрееното сирење, зелената салата, бело месо, риба и морска храна.

Ова вино терба да се служи малку разладено на 8-10ºC.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, CHARDONNAY 2019 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *