BOVIN, CHARDONNAY – BARRIQUE 2017 0.75L

990 ден

SKU: БОВИНШАРДОНЕБАР Категории: ,

Шардоне Барик на винарија Бовин е квалитетно суво бело вино, зреено 12 месеци во македонски буриња. Се одликува со бледо-жолта нијанса и со импресивна низа на ароми: путер, тост, ванила и дрво лесно се препознаваат во ова вино. По вкус субтелно и заокружено.

Совршен придружник на трпеза со бели сирења, риба, морски плодови, јагнешко и пилешко. Ова вино е извонредно кога е сервирано на температура од 8-10’C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Македонски винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, CHARDONNAY – BARRIQUE 2017 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *