Ова вино претставува мешавина на сортите Каберне Совињон, Мерло, Вранец од сончевите падини на Лепово Брдо. Интензивно црвено по боја, кое станува пурпурно со „стареењето”. Мирисот потсетува на темни и црвени бобинки и зачини. Вкусот е елегантен, мек и долготраен, благодарение на големата содржина на мано-белковини и меки, благородни танини.

Треба да се комсумира со телешко, печено свинско, пушена шунка, сирења јаки во вкусот, на температура од 15-17°C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

, ,

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, DARON SUPERIOR 2016 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *