BOVIN, DISSAN WHITE, 2018 0.75L

499 ден

Out of stock

Категории: ,

Дисан Бел од Бовин е бело вино направено од сортата Смедеревка. Вклучува зеленкаста боја и фина кристална рефлексија со висока осветленост и непроѕирност. Нуди прекрасна арома, од зелени јаболки и зелен лимон. Вкусот има иста свежина на почетокот но во позадината е посилен со ароматични ноти на тревки и некои минерали, хармонично балансирани кои се во целосен раскош кога виното е оладено на соодветната температура.

Служете го на температура од 8 -10ºC

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, DISSAN WHITE, 2018 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *