BOVIN, MERLOT SUPERIOR 2016, 0.75L

799 ден

Категории: ,

СУПЕРИОРНО ВИНО МЕРЛОТ е интензивно, со виолетово-црвена боја, со одлична рефлексија. Мек, овошен зачинет мирис на темни бобинки, бибер и мед. Богат, полн, комплексен и долготраен вкус со силно нагласени меки танини. Доцен гроздобер од одбрани лози на југозападните падини на Лепово Брдо.

Се препорачува да се служи со печено телешко месо, македонска тепсија, особено со печени костени, на собна температура од 15-17 ° C.

Дополнителни Информации

Тежина 0.75 kg
Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, MERLOT SUPERIOR 2016, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *