BOVIN, PINOT NOIR 2019, 0.75L

540 ден

Пино Ноар е фасцинантно, цуво, црвено вино со интригантна арома и интензивна, темно пурпурна боја. Миристо потцетува на црвени бобинки, јагоди, љубичици и малку мирис на земја. Вкусот е сув, мек и овошен, богат со меки танини. Сервирано на собна температура со јагнешко, телешко, дивеч и скара ова вино доаѓа до израз. Одлично „оди” со лесни сирења на температура од 15-17°C.

Сервирано на собна температура со јагнешко, телешко, дивеч и скара ова вино доаѓа до израз. Одлично „оди” со лесни сирења на температура од 15-17°C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Македонски винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, PINOT NOIR 2019, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *