BOVIN, SAUVIGNON BLANC 2019 0.75L

540 ден

SKU: БОВИН СОВИЊОН Категории: ,

Совињон Блан од Бовин е прекрасно, суво, бело вино со нагласени овошни и хербални ароми. Бледо-жолта боја, со нијанси на зелена, ова вино има одличен мирис со нота на зелено јаболко, овошја и трева. Свежиот вкус на ова Совињон Блан најмногу потсетува на јаболка. Ова одлично вино е најдобро соодветно изладено на температура од 8-10°C со пилешко, риба, ракови и школки и посебно со разни видови сирења.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Македонски винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, SAUVIGNON BLANC 2019 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *