BOVIN, SYMPHONY 2019 0.75L

540 ден

SKU: БОВИН СИМФОНИ Категории: , ,

Симфонија е „крцкава” мешавина од Шардоне, Ризлинг и Совињон. Ова суво вино со жолто-зеленкаста боја, е полно со овошни и дрвенести ароми. Симфонија како вино е хармонично, лесно и субтилно и одлично оди на трпеза со пикантни сирења, ракчиња и школки, како и со јадења од риба и месо во лесни сосови. Препорачуваме да се сервира на температура од 8-10°C.

Виното одлично оди на трпеза со пикантни сирења, ракчиња и школки, како и со јадења од риба и месо во лесни сосови. Препорачуваме да се сервира на температура од 8-10°C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

, ,

Македонски винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, SYMPHONY 2019 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *