CARMENERE RESERVA CONO SUR

950.00 ден

Out of stock

Категории: ,

Ова Карменере е интензивно темно, пурпурно црвено. Неговата единствена ароматична концентрација дозволува овошни ноти на црвено плодови, со малку црн бибер, кафе и слатко чувство на даб. Вкусот е концентриран, со присуство на изобилство зрели, сомотести танини. Структурно и пријателско Карменере.

Нашето Резерва Карменере е одличен избор со црвено или бело месо, тестенини, пица, зачинети јадења и жолти сирења (кашкавали). Оди одлично со месни крокети, готвени граб, грашак…, телешко, глазирано свинско, ориз со ореви и сушено овошје, полнети печурки.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта

Карменере

Странски Винарии

Cono Sur

Земја

Чиле

Регион

Colchagua Valley

Стил

Богато и Полно (Црвено)

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први што ќе го прегледате “CARMENERE RESERVA CONO SUR”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *