CASTELLO DI FONTERUTOLI CHIANTI CLASSICO 2007 0,375 L

450 ден

Категории: ,

Со несекојдневна комбинација на моќ и елеганција, ова вино Ви овозможува на единствен начин да го откриете потенцијалот на сортата Санџиовезе, претставувајќи ги зрелите црвени бобинки, капините, рибизлите, ванилата, чоколадата и пикантниот карактер со истовремено јаката структура и пркосниот завршеток. Вистински полна уста.

Произведен од 90% Санџиовезе и мало количество од 5% Малвазија Нера, Колорино и 5% Мерло се карактеризира со урамнотежена елеганција и комплексност, кои го прават ова вино величествено. Зреено 12 месеци во мали француски дабови буриња.

Дополнителни Информации

Тежина 0.5 kg
Сорта:

Странски Винарии:

,

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CASTELLO DI FONTERUTOLI CHIANTI CLASSICO 2007 0,375 L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *