CHATEAU KAMNIK MERLOT SINGLE VINEYARD RESERVA 2018

From: 1.710 ден

Clear
SKU: 5319990952033*18 Категории: ,

Суво црвено вино произведено 100% од внимателно избрани гроздови од сортата Merlot од сопствените насади во близина на винаријата Камник. Oва вино се одликува со длабока рубин црвена боја со виолетова нијанса. Процесот на 32-месечно одлежување на виното во нови барик-буриња од американски и француски даб резултира во комплексен мирис кој открива овошно-зачински тонови, со доминантна арома на црно и црвено ситнозрнесто овошје, надополнетa со ноти на ванила и кафе. Виното има полн, развиен и елегантен вкус кој изобилува со меки и интегрирани танини, а долготрајниот и пријатен послевкус се карактеризира со сладок корен и чоколада.

Препорачанта температура за конзумирање: 15-18°С
Oва вино совршено се комбинира со специјалитети од месо, особено со дивеч со додаток на разни пикантни сосови, како и со разни видови на сирења.

Алкохол: 16% Vol.

Полнето: Септевмри 2020

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Македонски винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

% алкохол:

Берба:

Достапни волумени:

, , ,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU KAMNIK MERLOT SINGLE VINEYARD RESERVA 2018”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *