CHATEAU SOPOT, CABERNET SAUVIGNON BARRIQUE RESERVE 2012

550.00 ден

Out of stock

Категории: ,

Нашите вина ги поттикнува плодна и благородна крајвардарска почва. Грижливо одбраните зрна грозје преточени во ова шише носат печат од македонското сонце. Веруваме, дека една единствена чаша врвно македонско вино е најдобрата форма во која со сите сетила можете да ја почувствувате суштината на нашата традиција.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта

Кабарне Сувињон

Локални Винарии

Шато Сопот

Земја

Македонија

Регион

Повардарие

Берба

2009

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU SOPOT, CABERNET SAUVIGNON BARRIQUE RESERVE 2012”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *