CHATEAU SOPOT, CABERNET SAUVIGNON RESERVE 2016, 0.75L

1.020 ден

SKU: SOPOT02 Категории: ,

Направено од избрано Каберне Совињон од сопствено лозје на Шато Сопот во долината на Вардар, созревано во француски дабови буриња. Со рубин црвена боја со интензивни ароми на црвени зрели плодови, капини и сливи, испреплетени со слатките ноти од дабот. Вино со добра структура, високи но меки танини и средно вино на киселини.

Дополнителни Информации

Сорта:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU SOPOT, CABERNET SAUVIGNON RESERVE 2016, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *