CHATEAU SOPOT, RACIN CHARDONNAY 2017, 0.75L

430 ден

Направено од шардоне од сопствено лозје на Шато Сопот во долината на Вардар. Со златно-жолта боја,со изразена полна структура и богати ароми на тропски овошја и со дискретни свежи ноти на киселини кои го водат виното кон долг, впечатлив завршеток.

Дополнителни Информации

Сорта:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU SOPOT, RACIN CHARDONNAY 2017, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *