CHATEAU SOPOT, CHARDONNAY GRAND RESERVE 2015, 0.75L

1.580 ден

SKU: 012ВИП03 Категории: ,

Направено од избрано Шардоне од сопствено лозје на Шато Сопот во долината на Вардар, созревано две години во француски дабови буриња. Со златно-жолта боја, со изразена полна структура и богати ароми на тропски овошја, ванила и со вкус долго што останува.

 

Дополнителни Информации

Сорта:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU SOPOT, CHARDONNAY GRAND RESERVE 2015, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *