CHATEAU SOPOT, PINOT GRIGIO 2012

390.00 ден

Категории: ,

Ова Пино Гриџо рефлектира свежа и чиста арома проследена со освежувачки вкус на тропски овошја со примеси на цочна круша, зелено јаболко и дискретни цветни ноти. Концентрирано но со доволно киселина која го чини виното посебно освежувачко. Ова вино е одлично структурирано и софистициран. Совршен избор за возбуда и забава!

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта

Пино Гриџио

Локални Винарии

Шато Сопот

Земја

Македонија

Стил

Лесно и Свежо (Бело)

Берба

2012

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU SOPOT, PINOT GRIGIO 2012”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *