DRY CREEK CABERNET SAUVINGNON FREI RANCH GALLO SINGLE VINEYARD

2,300.00 ден

Categories: ,

(MK) Винаријата Ернест и Џулио Гало/САД/ успеа да го подигне квалитетот на она што значи добро вино со создавање на виното Dry Creek Cabernet Sauvignon (Драј Крик Каберне Совињоњ). Ова суво вино е мешавина на сортите Cabernet Sauvignon и Cabernet Franc, со длабока црвена боја на гранат и онцентрирана нота на вишни, боровинки, сливи, зачини, зрели сомотести танини.

Препорачуваме со: јадења од дивеч, гуска, сосови на база на месо, жолти сирења (кашкавали). Се служи на температура од 18°C.

Additional information

Weight 1 kg
Variety

Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon

Foreign Wineries

Gallo Winery

Country

California, USA

Region

Sicily, Sonoma

Style

Rich & Thick (Red)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “DRY CREEK CABERNET SAUVINGNON FREI RANCH GALLO SINGLE VINEYARD”

Your email address will not be published. Required fields are marked *