DUDIN, CABERNET SAUVIGNON 2005 187ML

88.00 ден

Category:

Ова вино со прекрасна црвена рубин боја, специфична овошна арома на добро созреано грозје, арома на црвени шумски плодови, полно, хармонично, со добар потенцијал од благородни танини, кои го условуваат карактерот на виното.

Прекрасно за концумирање со дивеч и трпезно сирење. Се служи на температура од 16-18’С.

Дополнителни Информации

Тежина 0.5 kg
Сорта

Кабарне Сувињон

Локални Винарии

Дудин

Земја

Македонија

Регион

Тиквеш

Стил

Богато и Полно (Црвено)

Берба

2005

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први што ќе го прегледате “DUDIN, CABERNET SAUVIGNON 2005 187ML”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *