GEVINO, ROSE, 0.75L

170 ден

SKU: 5318000017399 Категории: ,

Суво трпезно Розе вино. Внимателно одбрано грозје директно од сончевите предели на југот.
Розето е слабо танин вино, произведено од црвени видови на грозје, по технологијата за производство на бели вина. Бојата на виното е розева, почнувајки од бледо, едвај забележливи нијанси на бои до интензивна темна боја, блиску до светлоцрвената боја.
Букетот и вкусот на розето се слични на белите вина, додека боењето и густината се слични на црвените.
Температура на служење: 14ºC – 16ºC

Дополнителни Информации

% алкохол:

Македонски винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “GEVINO, ROSE, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *