GEVINO, VINO ZA SLAVA WHITE, 0.75L

180 ден

SKU: 5318000020085 Категории: ,

Бело суво трпезно вино од сортата Смедеревка. Внимателно одбрано директно од сончевите предели на југот.
* Специјално дизајнирано за славските прослави.
Се одликува со светложолта боја, пријатен мирис и освежувачки вкус.
Температура на служење: 10ºC – 12ºC

Дополнителни Информации

% алкохол:

Македонски винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “GEVINO, VINO ZA SLAVA WHITE, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *