HAPPY ‘O’ WINE TUMBLER GLASS

1.800 ден

ПАКУВАЊЕ ОД 4 ЧАШИ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

Out of stock

Опис:
Happy “O” чашите на RIEDEL (Ридл) се најновата револуција во акцесоарите за вино. Секојдневни, но сепак елегантни, овие чаши за вино се соодветни за фино уживање во виното, како и за назадолжително густирање. Пoзитивно осмислениот дизајн вгнездил во секоја база од овие чаши различна боја: црвена, свежо-зелена, сина, жолта… Дизајнот на Happy “О” чашите базира на обликот на RIEDEL Vinum. Овие чаши се препорачуваат исто така и за Viognier и Chardonnay вината. За прв пат во историјата на дизајнирање на стакло параметрите како овој облик, големина и дијаметар се во функција на истакнување на најважните карактеристики на сортите грозје во светот.
Никој не го познава Виното како Ридл. Од чашите до декантерите, кристалот на Riedel е ценет за неговиот квалитет и начинот на кој го подобрува уживањето на фините пијалоци.
 
Димензии:
Riedel Happy “O” кристални чаши за вино без држка: 315,4 грама, 9,8 см (11-1/8 унци, 3-7/8 инчи височина).

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “HAPPY ‘O’ WINE TUMBLER GLASS”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *