KARTAL WINERY CABERNET SAUVIGNON 2006

250.00 ден

Категории: ,

Квалитетно суво црвено вино добиено со современа модерна постапка на контролирана ферментација и традиционално чување и негување, што на ова вино му дава извонреден квалитет со препознатлив вкус на цреша, вишна и црвени шумски плодови. Благородните танини и пурпурно црвената боја го прават ова вино едно од најкомплексните.

Се служи на температура од 16-18’С. Најдобар е во конбинација со свинско месо, јагнешко, телешки котлети, дивеч и одзреано сирење.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта

Кабарне Сувињон

Локални Винарии

Картал

Земја

Македонија

Регион

Повардарие

Стил

Богато и Полно (Црвено)

Берба

2006

Награда

Agrofood, Novosadski Velesajam

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први што ќе го прегледате “KARTAL WINERY CABERNET SAUVIGNON 2006”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *