L’ITALIANO, TERRE FRANCESCANE, 1000ml

790 ден

Out of stock

Категорија:

L’Italiano ладно цедено маслиново масло е 100%  Италијанско масло добиено со ладна екстракција во Италија од маслинки одгледувани таму

Нето тежина: 1 литар
Состојки: ладно цедено маслиново масло, ладна екстракција
Потекло: Италија – 100% Италијански од маслинки одгледувани и мелени во Италија
Чување: да се чува на ладно и темно место
Сорта: Leccino, Ogliarola, Frantoio, Coratina и други
Употреба: ова масло е совршено за зачинување на бели меса, моцарела и домат, риба и варен зеленчук.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “L’ITALIANO, TERRE FRANCESCANE, 1000ml”

Your email address will not be published. Required fields are marked *