LONGVIEW, LV SHIRAZ CABERNET 2017, 0.75L

1.000 ден

Out of stock

SKU: AULV36 Категории: ,

Издава живописни карактеристики на цреша, со мока и темно чоколадо на вкус. Тој е вкусен, богат и избалансиран со интегриран даб и долга мазна завршница. Ова е карактеристично Longview вино кое ги има сите атрибути кои го дефинираат нашето единствено лозје на Adelaide Hills.
2017-та година беше одличен берба со периодични врнежи од дожд, продолжувајќи го периодот на зреење и овозможувајќи добар развој на вкусот на овошје без високи шеќери. Проретчување се прави еден месец пред потерувањето на пупката за да се подобри должината на потерувањето и да се контролира приносот. Се проретчуваат ресите пред цветањето, а потоа повторно за време на прошарокот што обезбедува подобрен проток на воздух и намалена варијабилност на ресите, понатаму подобрувајќи го квалитетот на овошјето.
ЛВ Шираз Каберне Совињон потекнува целосно од лозјето на Longview во Macclesfield, Adelaide Hills. Овошјето е берено во ладни услови, се меле и ферментира 14 дена со покожица, а потоа нежно се пресува и зрее 12 месеци во нови француски и стари американски дабови буриња.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Странски Винарии:

Регион:

Сорта:

,

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “LONGVIEW, LV SHIRAZ CABERNET 2017, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *