OLD SCHOOL WINERY, CUVÉE BLANC 2020, 0.75L

295 ден

Категории: ,

Cuvee Blanc-Суво бело вино со 13,5%алк.
Мешавина од две вина: Совињон Блан и Ризлинг. Свежо вино со цветни мириси.
Се послужува  со зачинета храна, пица, специјалитети од азиската кујна и зелен зеленчук.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

,

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “OLD SCHOOL WINERY, CUVÉE BLANC 2020, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *