OLD SCHOOL WINERY, ROSÉ KARMEN 2020, 0.75L

295 ден

Категории: ,

Розе Кармен-Суво вино од сортата Каберне Совињон.
Со полно тело и изразени минерални ноти ,свежи киселини, ароми на џем од диви јагоди и 13,7%алкохол.
Храната што се совпаѓа со Розе вклучува лосос, меки сирења, морски плодови, овошје како диња или јагоди и многу видови слатки.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “OLD SCHOOL WINERY, ROSÉ KARMEN 2020, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *