REDWOOD CREEK, CABERNET SAUVIGNON FREI BROTHERS 0.75L

800 ден

Out of stock

SKU: 010000000049 Категории: ,

Ова Каберне содржи темни, богати вкусови на какао и црна цреша, кои се дополнети од капка ванилест даб. Завршетокот е мек и елегантен.

Идеално со скара и ароматични сосови.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Странски Винарии:

Земја:

,

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “REDWOOD CREEK, CABERNET SAUVIGNON FREI BROTHERS 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *