RIEDEL DUCK DECANTER

6.600 ден

ДЕКАНТЕР ВО ПОСЕБНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

Out of stock

SKU: 9006206310906 Категории: ,

Со своите 13 cm висина, Duck  декантерот не е само едноставен за употреба туку и погоден за чување, како и со соодветна големина за декантирање на бело вино или шампањ, добро вклопувајќи се во вашиот фрижидер. Ова рачно изработено парче доаѓа со цврста и издржлива рачка за лесно ракување.

Декантерот е дизајниран за единечно шише вино.

Сетот содржи едно парче.
Производот е рачно изработен, Ве замолуваме да го миете единствнео рачно

Име: Duck декантер

Број: 1700/14

Година: 1998

Висина: 130 mm, 5-1/8″

Волумен: 900 ccm, 31-3/4 oz

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL DUCK DECANTER”

Your email address will not be published. Required fields are marked *