RIEDEL SET FORTWO CABERNET MERLOT DECANTER

2.450 ден

КОМПЛЕТ ДЕКАНТЕР СО 4 ЧАШИ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

Out of stock

Категорија:

Комплет ForTwo: декантер и четири чаши.

“Јас преферирам да ги декантирам сите вина – и зрелите и младите – во знак на почит кон зрелите вина и како знак на доверба кон младите вина.

Со декантација на зрелите вина, само на неколку моменти пред сервирање, се овозможува да се пие чисто и сјајно, без присуство на било каков талог, кој можел да се појави со тек на време.

 

Декантацијата на младите вина, на неколку часа пред сервирање, им дава можност да добијат во вкусот (да „расцветаат”) и да го достигнат моментот на „развој” кој вообичаено се постигнува со години зреење на виното.”

 (за декантацијата Christian Moueix)

Дополнителни Информации

Type:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL SET FORTWO CABERNET MERLOT DECANTER”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *