SKOVIN SYRAH-CABERNET 2007

290.00 ден

Категории: ,

Овие две благородни сорти на грозје одгледувани на јужните падини на Водно, му даваат на ова вино уникатен стил. Структурата на Каберне и изобилството на овошни и зачински ароми на сортата Сира, го прават виново извонредно богато, полно, меко, атрактивно, вистинско искушние на вкусови.

Најдобро сервирано со говедско, јагнешко и паткино… на температура од 16-18 °C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта

Кабарне Сувињон, Шираз

Локални Винарии

Сковин

Земја

Македонија

Регион

Повардарие

Стил

Овошно и Меко (Црвено)

Берба

2007

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први што ќе го прегледате “SKOVIN SYRAH-CABERNET 2007”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *