STOBI WINERY, RIESLING 0.75L

215 ден

Out of stock

SKU: ВИНО РИЗЛИНГ Категории: , ,

Прекрасна жолтеникаво-зеленкаста боја, со силна и пријатна, цветно-овошна арома на праска, јаболко, цвет од липа. Вкусот е сув, соленикав, жив и пријатно киселкав, долготраен, со овошен финиш.

Најдобро е да се служи на 10-12°C со ладно предјадење, морска храна, шпаргла, зелени салати.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “STOBI WINERY, RIESLING 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *