STOBI WINERY, ANTIGONA 0.75L

250 ден

Полусуво црвено вино, направено од препорачаните сорти за тиквешкото лозје, Вранец, Мерло, Каберне Совињон. Препознатлива и примамлива рубин боја. Преовладуваат овошни и зачински ароми кои го исполнуваат нежниот, но долг вкус.

Најдобро е да се служи од 13-15°C со традиционална македонска кујна, но и суво месо и зрело сирење.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

, ,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “STOBI WINERY, ANTIGONA 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *