STOBI WINERY, CABERNET SAUVIGNON 0.75L

390 ден

SKU: ВИНО КАБЕРНЕ Категории: , ,

Интензивна темна боја, густо и потентно, со меки танини. Силна овошна арома на мали црвени бобинки, збогатена со зачински ноти на пипер и бибер. Постојан, сув и целосно заокружен вкус во устата.

Најдобро е да се служи на 15-17°C со дивеч, црвено месо, печено свинско, пршута, зрело сирење и печено јагнешко.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “STOBI WINERY, CABERNET SAUVIGNON 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *