STOBI WINERY, MERLOT 2018, 0.75L

430 ден

SKU: ВИНО МЕРЛОТ Категории: , ,

Темноцрвена рубин боја со елегантна арома на малинa, капинa, црвенa рибизлa. Густо, концентрирано, хармонично, меко вино со долг финиш.

Најдобро е да се служи на 15-17°C со темно црвено месо, печено свинско, гарнири од печурки, јагнешко, зрело сирење и печени костени.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “STOBI WINERY, MERLOT 2018, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *