DOMAINE LEPOVO, ROSÉ 0,75l

1.500 ден

SKU: ТИК.ЛЕПОВО РОЗЕ Категории: ,

Domaine Lepovo Rosé се одликува со светла боја на лосос и богата арома на малина, диви јагоди, праска, диња и грејпфрут, со мирисни ноти на бел бибер. Силната ароматика што се чувствува на мирис се рефлектира и во вкусот каде доминираат вкусовите на брусница и цитрусните плодови. По својот карактер, Domaine Lepovo Rosé е суво вино со средно тело и елегантен и свеж финиш.

Одлично се впарува со рибини специјалитети, како: јастог, лосос, туна и бела риба, како и со сирења камембер или бри на температура од 10-12°C.

 

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “DOMAINE LEPOVO, ROSÉ 0,75l”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *