TIKVEŠ WINERY, T’GA ZA JUG 0.75l

340 ден

Категории: ,

Полусуво црвено вино, со темно-црвена боја направено од сортата Вранец. Мирисот на ова вино открива ароми на црвени овошја, а на непцето може да почувствувате вкус на црна рибизла, малини, капини и суво грозје. Ова вино има полно тело, како и пријатен и сладок вкус што трае. Виното добро се комбинира со храна на скара, дивеч и полномасни сирења, а се служи на температура од 16°C до 18°C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TIKVEŠ WINERY, T’GA ZA JUG 0.75l”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *