VILLA ANTINORI TOSCANA BIANCO 2009

500.00 ден

Категории: ,

Грозјето за ова вино е внимателно одбрано од лозовите насади во Централна Тоскана, вкулучувајќи ја тука и Монтелоро винаријата, која е специјализирана за ароматични сорти. Жетвата почнува со Пино Гриџо и Пино Бјанко, а завршува по месец-дена кога се собира грозјето од сортата Требјано. Оваа прекрасна „бела мешавина” е интензивна, цветна, со ароматична нота на жолти ружи. Има средно-полно тело, свеж вкус и пријатен, постојан повкус.

Температура на сервирање 10-12’С.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта

Пино Гриџио

Странски Винарии

Antinori

Земја

Италија

Регион

Tuscany

Стил

Лесно и Свежо (Бело)

Берба

2009

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први што ќе го прегледате “VILLA ANTINORI TOSCANA BIANCO 2009”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *