CHATEAU KAMNIK, TEN BARRELS CABERNET SAUVIGNON RESERVA 2020

From: 2.520 ден

Clear
SKU: 5319990952084*20 Категории: ,

Премиум црвено вино добиено од сортата Cabernet Sauvignon. Виното е со изразена рубин црвена боја со темноцрвени нијанси. Вистинска резерва со препознатлив, зрел и раскошен мирис со овошно-зачински карактер. Потсетува на ситнозрнесто црвено овошје во комбинација со сладок корен, темно чоколадо, печено кафе и нане, надополнети со ванилинско-зачински тонови. Оваа комплексност се должи на 23-месечното созревање во нови барик-буриња од француски и американски даб. Вкусот е полн, хармоничен, со цврста структура, импресивни и нагласени танини и продолжен и пријатен послевкус кој на ова вино му дава посебен шарм.

Виното се послужува на температура од 16-18°С и одлично се комбинира со специјалитети од разни видови месо, особено со бифтек во сос од зелен бибер или дивеч во пикантен сос.

Полнето: Јануари 2023
Алкохол: 15 % Vol.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Македонски винарии:

Земја:

% алкохол:

Стил:

Берба:

Достапни волумени:

, , ,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU KAMNIK, TEN BARRELS CABERNET SAUVIGNON RESERVA 2020”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *