BOVIN, MERLOT 2019, 0.75L

680 ден

SKU: БОВИН МЕРЛО Категории: ,

Сортата Мерло на винарија Бовин е суво, црвено вино со моќна, интензивна, пурпурна боја која нијансира од ова младо вино со длабок карактер. Мирисот е жив, со нијанси на цреши, јагоди, бобинки, ружу и сливи. Во вкусот полно и богато, со изобилсто танини.

Бовин Мерло е добар придружник за секое јадење, од салата до црвено месо, како свинско.
Препорачуваме да се сервира на темпаратура од 15-17°C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Македонски винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, MERLOT 2019, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *