BOVIN, TRAMINEC 2020 0.75L

620 ден

SKU: БОВИН ТРАМИНЕЦ1 Категории: ,

Ова вино има забележлива жолто-зеленкаста нијанса. Незаборавна, опојна цветно-овошна арома, која потсетува на најубави ружи. Складно вино со долготраен вкус на егзотични овошја, јаболко, праска и мед. Меко, елегантно, заокружено… овој Траминец се сервира на температура од 8-10C° како аперитиф со апетисани и суво овошје или пикантни сирења, морски плодови или пушена риба.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Македонски винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, TRAMINEC 2020 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *