CHATEAU KAMNIK, PURE ELEGANCE 2022

650 ден4.600 ден

SKU: 5319990952025-22 Категории: ,

Pure Elegance 2021

Суво розe вино направено 100% од сортата Cabernet Sauvignon. Во создавањето на ова вино се применува “saignee” методот кoj овозможува неколкучасовен контакт на ширата со покожицата од зрното, со што се добива маркантна розе боја. Виното има впечатлив мирис на црвено шумско вошје, со доминантни ароми на малина и јагода. Вкусот е средно полн, овошен и хармоничен, со долг послевкус.

Уживајте во ова розe како аперитив или во комбинација со салата од свежо овошје, разладено на температура 7-10°C.

Алкохол: 14% Vol.
Полнето: Август 2023

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
Достапни волумени:

, ,

Земја:

Берба:

Македонски винарии:

% алкохол:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU KAMNIK, PURE ELEGANCE 2022”

Your email address will not be published. Required fields are marked *