CHATEAU KAMNIK WINEMAKERS’ SELECTION 2021, 0.75L

650 ден

SKU: 5319990952076-20 Категории: , ,

Суво црвено вино, добиено со фузија на внимателно одбрани гроздови од врвни сорти на грозје од сопствените насади на винaријата Камник: Vranec (40%), Merlot (40%) и Carmenere (20%). Виното се одликува со рубин црвена боја. Аромата е комплексна, со истакнат овошно-зачински карактер кој потсетува на зрела цреша, надополнет со дискретни ванилински поттонови. Вкусот е полн, со кадифена структура, меки танини и долготраен послевкус.

Комбинирајте го ова вино со одбрани јаки сирења, италијански колбаси и разни специјалитети со месо. Препорачана температура на послужување: 12-15°С.

Алкохол: 14% Vol.

Полнето: Март 2023

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

, ,

Берба:

% алкохол:

Македонски винарии:

Земја:

Стил:

Достапни волумени:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU KAMNIK WINEMAKERS’ SELECTION 2021, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *