Sale!

BOVIN, SHIRAZ SUPERIOR 2016, 0.75L

807 ден

SKU: БОВИН ШИРАЗ Категории: , ,

Ова вино е магнет за вистинските конесери на виното. Искрива темна рубин боја со нијанси слични на гранит. Во виното моќно се чувствуваат мириси на палма, маслина, бибер. Кога во чаша, виното има постојан сладок вкус на мали, зрели, црвени овошја.

Ова Шираз препорачуваме да се сервира на температура од 15-17°C на трпеза со дивеч на скара, гарниран со мармалад од црвени овошја и бобинки, печено говедско и свинско или со вкусни македонски јадења со бамја.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

,

Македонски винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, SHIRAZ SUPERIOR 2016, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *