EL MIRACLE NO.05

599 ден

SKU: КАВА.БРУТН5 Категории: ,
Суво розе вино со светло розе-боја. Ароми на јагоди карактеристични за Бобал со свежи кислини. Вистинскиот плод на јагода се чуствува на вкус. Балансирани свежи киселини. Јагодата го заокружува и продолжениот финиш.
Сорта : Bobal
Алкохол: 12%
Потекло: Валенсија, Шпанија

Дополнителни Информации

Тежина 0.75 kg
% алкохол:

Земја:

Регион:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “EL MIRACLE NO.05”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *